WISKUNDE OP STAP

excursie wiskunde D klas 5

In de afgelopen weken zijn leerlingen uit klas 5 met het vak wiskunde D op bezoek gegaan bij een congres en een tentoonstelling over toepassingen van de wiskunde. Een uitgelezen kans om te ontdekken hoe wiskunde in uiteenlopende vervolgopleidingen wordt ingezet om de wereld een stukje beter te begrijpen en mooier te maken.

 

Tijdens de lezingen van het congres "Leve de wiskunde!" zagen we hoe wiskunde van pas komt bij het bouwen en kraken van de enigma-machine, een doorwrocht mechanisme dat in de Tweede Wereldoorlog werd gebruikt om boodschappen van de nazi's te versleutelen. Ook werd verteld over hoe computers kunnen leren om bijvoorbeeld handgeschreven cijfers te herkennen en spam te detecteren. Bijzonder interessant was de lezing over hoe je met grafentheorie DNA-sequenties kunt ontwerpen. Het doel van zo'n ontwerp is bijvoorbeeld de creatie van een nanobot die tumoren kan detecteren en vernietigen.

 

Bij het bezoek aan de tentoonstelling "Imaginary" was een groot aantal interactieve opstellingen te zien die de schoonheid en toepassingen van de wiskunde met uiteenlopende voorbeelden toelichtte. Een student wiskunde vertelde over wat er te zien was en hield een uitgebreide vragensessie over studiekeuzes en het studentenleven.

 

Deze website maakt gebruik van cookies

Esprit Scholen neemt uw privacy zeer serieus, daarom maakt espritscholen.nl alleen gebruik gemaakt van functionele cookies om de website goed te laten functioneren. De website gebruikt geen tracking of tracking cookies en toont geen advertenties. Waar het nodig is om gebruik te maken van functionaliteit van derden, wordt zoveel mogelijk gekozen voor een privacy vriendelijke oplossing.